Dzień otwarty nieruchomości – co można zyskać i dlaczego warto

Dzisiejszy wpis przybliży Wam rosnące na popularności wydarzenia w branży nieruchomości pod zgrabną nazwą Dni Otwarte. Nazwa wydaje się znajoma? Absolutnie nas to nie dziwi. Jednak na czym polega tego typu event i dlaczego jest świetnym narzędziem marketingowym oraz wspomaga sprzedaż? Niniejszy artykuł zrobi wszystko co w jego mocy, zwalniając odpowiedzialność z autora, aby przybliżyć Wam ten temat.

Zacznijmy od samego początku. Dniami otwartymi można nazwać wydarzenie, podczas którego biuro nieruchomości (lub sam właściciel) zaprasza potencjalnych klientów oraz agentów z zaprzyjaźnionych biur do prezentacji. Trend pochodzi oczywiście z Ameryki. Tamtejsze Open House miały ten sam cel. Podczas jednego dnia można było zaprosić większość albo nawet wszystkich, potencjalnych kupców nieruchomości. Bardzo często zdarzało się, że organizowany jest z tej okazji poczęstunek lub nawet małe przyjęcie. W Polsce sytuacja zmieniła nieco formę, oczywiście na korzyść sprzedającego. Posiadacz nieruchomości podpisuje umowę na wyłączność z biurem i całą resztą zajmuje się już zaufany, wykwalifikowany człowiek. W wielu przypadkach klienci biur nieruchomości wolą ściśle uczestniczyć w procesie promowania, jednak  wybór należy do właściciela lokalu na sprzedaż.

rynek wtórny Wrocław

 

1. Na czym polega takie wydarzenie?

Cały proces rozpoczyna się od przygotowania nieruchomości do prezentacji. Warto pomyśleć o małych dodatkach, które uatrakcyjnią wizualny aspekt pomieszczeń. Mowa tutaj na przykład o kwiatach, świeczkach czy zastawie w salonie. Poduszkach dekoracyjnych, pościeli czy ulubionej książce w sypialni. Zadbaniu o porządek wewnątrz oraz na zewnątrz. Być może jesteście w posiadaniu domu na przedmieściach Wrocławia. Mieszkania na sprzedaż bywają prostsze w kwestii przygotowań, ponieważ nie trzeba zajmować się ogródkiem czy garażem. Bez względu na rodzaj nieruchomości, należy zadbać o jak najlepszą prezentację wizualną oraz techniczną Twojego lokalu.

 

Sprawdź również: Kredyt Hipoteczny – Krok po kroku i na luzie

 

2. W jakich przypadkach warto organizować Dni Otwarte? Jak to wpływa na sprzedaż?

W zasadzie każdy typ nieruchomości, bez względu czy jest przeznaczony na sprzedaż czy na wynajem, może nadawać się na Dni Otwarte. Docelowo zakłada się, że mieszkania czy domy na sprzedaż z klasy premium powinny mieć organizowane takie wydarzenie. W naszej jednak opinii większość nieruchomości nadaje się na zaproszenie do niej potencjalnych kupców czy agentów z zaprzyjaźnionych biur nieruchomości. Najważniejsze jest podjęcie współpracy z zaufanym pośrednikiem oraz w niektórych przypadkach nakierowanie sposobu promocji na odpowiednie tory. Podamy przykład. W momencie wystawienia na sprzedaż domu na przedmieściach Wrocławia, na przykład szeregówki na Ołtaszynie, musimy przedyskutować kwestię standardu wykończenia. Gdy proponowana przez Ciebie nieruchomość jest dość nowa i została wybudowana w najnowszych technologiach, mamy do czynienia (prawdopodobnie) z lokalem klasy premium. Jeżeli jednak Twój dom to kilkunastoletnia, zadbana nieruchomość, możemy zwrócić się do zupełnie innej grupy docelowej. Przygotowanie tematycznych dni otwartych czy indywidualnej promocji może przyciągnąć potencjalnych klientów. W zasadzie nie ma takiego miejsca, którego ktoś nie chciałby kupić. Docieramy do granicy, o którym zwykło się mawiać “o gustach się nie dyskutuje”. Dlatego zawsze warto brać taką ewentualność pod uwagę. Dni Otwarte dla każdego!

Rynek pierwotny

 

3. Do kogo kierowane jest takie wydarzenie?

Pierwsze myśl to oczywiście “do potencjalnych klientów”. W pełni się z nią zgadzamy, jednak w dniach otwarty drzemie dużo większy potencjał. W momencie podpisania umowy na wyłączność ze sprawdzonym i zaufanym biurem nieruchomości, Ty jako sprzedający i właściciel zostajesz absolutnie uwolniony od większości zmartwień. Skoro wybrałeś danego agenta czy jego biura, wiesz, że możesz spać spokojnie, a sama promocja i sprzedaż mieszkania czy domu we Wrocławiu przebiegnie pomyślnie. Przejdźmy więc do realnego przykładu. Nasze biuro, czyli Le Premier Nieruchomości, podpisuje z Tobą umowę na wyłączność na przykład na rynku wtórnym. W takim przypadku, Twoja nieruchomość jest pod naszą opieką i tylko my jesteśmy pośrednikami sprzedaży. Mamy wiele zaprzyjaźnionych biur oraz grup docelowych klientów, które mogą być zainteresowane tym co wspólnie proponujemy. Organizujemy więc Dni Otwarte, aby wszystkim wymienionym klientom zaprezentować Twój dom czy mieszkanie na sprzedaż.

 

Sprawdź również: Ceny mieszkań – co na nie wpływa i dlaczego tak drogo?

 

4. Co Ty możesz zyskać?

Najbardziej podstawową korzyścią dla sprzedającego daną nieruchomość jest otrzymanie sporej dawki spokoju oraz zwolnienie z szeregu obowiązków. Organizując Dni Otwarte wraz z biurem nieruchomości zyskujesz jednak szasnę na lepszą cenę sprzedaży. Rozpatrzmy prosty przykład. W momencie zaproszenia potencjalnych klientów indywidualnych oraz agentów biur nieruchomości jednego dnia, prezentujemy im wzajemnie coś w rodzaju konkurencji. Każda osoba będąca na takim wydarzeniu, widzi jak sporym zainteresowaniem cieszy się dany dom czy mieszkanie. W przypadkach gdy zależy Ci na szybkiej sprzedaży czy wynajmie, bardzo trudno jest znaleźć lepsze rozwiązanie. Kolejne aspekty to szereg pomocy, konsultacji oraz wskazówek od biura nieruchomości, dzięki którym prezentowany lokal zyska w oczach potencjalnych kupców.

mieszkania na sprzedaż Wrocław

 

5. Przebieg wydarzenia w pigułce, czyli jak to robi Le Premier!

  • Całość rozpoczyna się od uzgodnienia strategii marketingowej wydarzenia. Dobieramy wspólnie odpowiedni dzień oraz godzinę. Następnie nasi specjaliści ustalają sposób dotarcia do potencjalnych klientów oraz gromadzą agentów z zaprzyjaźnionych biur nieruchomości. Nie obędzie się również bez ustalania na co warto zwrócić szczególną uwagę uczestników Dni Otwartych.
  • Właściciel przekazuje nam klucze do nieruchomości, którą pozostawia w uzgodnionej wcześniej formie. Warto pamiętać o pochowaniu swoich rzeczy oraz podkreśleniu, które części mieszkania czy domu powinny pozostać prywatne. Warto jednak pamiętać, że im więcej pokażemy tym lepiej dla samej sprzedaży.
  • Dalsza część pozostaje już w rękach naszych agentów. Przygotujemy Twoją nieruchomość, wykorzystując wszelkie specjalistyczne kroki, kierując się wiedzą oraz doświadczeniem. Niestety to wszystko jest ściśle tajne i nie możemy dzielić się akurat tymi informacjami.
  • Umówionego dnia przechodzimy do prezentacji. Wydarzenie trwa od kilku do kilkunastu godzin. Wszystko zależy od wielkości mieszkania czy domu na sprzedaż, ilości potencjalnych klientów oraz skomplikowania i specyfiki danego miejsca. Celem spotkania jest przede wszystkim pokazanie wszystkiego co nieruchomość ma do zaoferowania oraz udzielenia odpowiedzi na nurtujące uczestników pytania. Prezentowany lokal musi być niczym otwarta księga i pokazać się z jak najlepszej strony. Oczywiście, po to właśnie jesteśmy my!
  • Nasi agenci doprowadzają lokal do stanu sprzed Dni Otwartych oraz zwracają klucze do właściciela.
  • Ostatnim krokiem jest przedstawienie wyników oraz omówienie potencjalnych kupców.

 

6. Kilka dodatkowych informacji – czyli jak wspomóc sprzedaż!

Organizacja Dni Otwartych w Twoim mieszkaniu czy domu na sprzedaż może przybrać dowolną formę. Bez względu na to czy wolisz zostawić to specjalistom czy chcesz ściśle uczestniczyć w procesie, nasze biuro jest do Twojej dyspozycji. Możemy wspólnie stworzyć mały bankiet, przyjęcie w ogrodzie czy salonie lub typowe, klasyczne Dni Otwarte ze świeżymi kwiatami, ozdobami i szwedzkim stołem. Najważniejszy jest dla nas Twój komfort. Le Premier jest po to, abyś Ty nie musiał martwić się poszczególnymi krokami w procesie sprzedaży czy organizacji Dni Otwartych.

szeregówka Ołataszyn

Zapraszamy więc do współpracy! Nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie nurtujące Cię pytania i pomogą w sprzedaży Twojej nieruchomości. Bez względy na to czy chcesz wystawić szeregówkę na Ołtaszynie, nowe mieszkanie w centrum Wrocławia czy dom jednorodzinny na Jagodnie, pomożemy! Obsługujemy Rynek Wtórny oraz Rynek Pierwotny we Wrocławiu.