Czym się charakteryzuje Rynek Wtórny?

Postanowiliśmy stworzyć artykuł, który w pigułce opowie czym jest rynek wtórny oraz na co zwrócić uwagę przy zakupie konkretnego typu mieszkania, oczywiście na przykładzie nieruchomości we Wrocławiu. Niniejszy wpis nie scharakteryzuje każdego aspektu, niuansów czy mankamentów tego rynku. Pragniemy pokazać Wam nieco więcej szczegółów, z jakiego powodu warto poszukać swojego “wymarzonego m”, wybierając z obszernej oferty biura nieruchomości Le Premier. Wyszukiwarka dostępna jest pod tym linkiem.

Rozpocznijmy od krótkiej, niekoniecznie słownikowej definicji związku frazeologicznego “rynek wtórny”. Obejmuje on oczywiście szeroko pojętą część rynku finansowego, jednak jak przystało na biuro nieruchomości, pragniemy opowiedzieć Wam o tej nieruchomościowej strefie. Oferty mieszkań na sprzedaż z rynku wtórnego to oczywiście lokale, domy czy inne typy nieruchomości, które nie są sprzedawane bezpośrednio od dewelopera. Innymi słowy, w wielkim skrócie, to nieruchomości, które miały już przynajmniej jednego, prawnego właściciela. Tym właśnie różni się rynek wtórny od rynku pierwotnego. Najważniejszym więc aspektem jest niewątpliwy fakt, iż na rynku wtórnym panuje największe zróżnicowanie w typach nieruchomości. Mogą to być kamienice, mieszkania loftowe, domy, szeregówki, pałacyki i wiele, wiele innych, atrakcyjnych lokali mieszkalnych. Warto więc odrobinę bardziej przyjrzeć się potencjałowi, drzemiącemu w tej części rynku.

Sprawdź również: Kredyt Hipoteczny – Krok po kroku i na luzie

Rynek Wtórny Wrocław

Rynek wtórny i różne typy nieruchomości – wybieraj w obszernej ofercie.

Wielkim w wsparciem w poszukiwaniu nowego domu są biura nieruchomości. Le Premier posiada wieloletnie doświadczenie i w swojej ofercie zawieramy wyłącznie sprawdzone nieruchomości. Naszym głównym celem i największym sukcesem jest znalezienie idealnego, nowego domu dla naszych klientów, bez względu na skomplikowanie wymagań czy rodzaj nieruchomości. Nasze biuro, oferujące mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu oraz wielu miastach, dołoży wszelkich starań, abyś odnalazł dokładnie to czego szukasz. Przejdźmy więc przez najpopularniejsze typy:

 • Kamienice – bardzo często wysokie, przestronne, znajdujące się w ścisłym centrum lub w okolicy ważnych części miast. Klasyczny wygląd przyciąga spore grono miłośników, jednak nie jest uniwersalnym typem nieruchomości na sprzedaż.
 • Wielka Płyta – większe budynki w dobrych lokalizacjach, które powstawały w w drugiej połowie XX wieku. Im bliżej lat dziewiędziesiątych, tym lepsza jakość oraz trwalsze technologie budownictwa. Wiele mieszkań na sprzedaż z tego typu budowli przeszło znaczące renowacje, tak jak same bloki.
 • Nowe Technologie – budynki powstałe w przeciągu ostatnich 30 lat. Mieszkania na sprzedaż, które oferują rozwijające się technologie oraz nowoczesne systemy termiczne, hydrauliczne i wiele innych. Jedynym, nie do końca zdefiniowanym parametrem jest lokalizacja – powstawały tam, gdzie miasto czy mniejsza miejscowość dawała na to szansę deweloperom. Ścisłe centrum nie jest tutaj regułą, ale to nie do końca jest postrzegane
 • Zaadaptowane budynki – popularną w ostatnich latach praktyką jest również renowacja i dostosowanie starych budowli pod lokale mieszkalne czy usługowe. Mowa tutaj np. o halach, zakładach czy innych budynkach, które służyły lata temu do zupełnie innych celów. Jednak ich solidna konstrukcja i element historyczno-kulturowy sprawia, że ożywają na nowo, służąc w innym celu. Mieszkania na sprzedaż z tego typu nieruchomości mają często nowatorskie rozwiązania i oryginalny wygląd.

Rynek Wtórny Wrocław

Czym Rynek Wtórny się wyróżnia?

Rynek wtórny rządzi się swoimi prawami, posiada wiele zalet, ale również wad, które wielu mogą przestraszyć. Biuro nieruchomości Le Premier oferuje wsparcie, które zapewni Ci pomoc na każdym etapie poszukiwania i wyboru mieszkania. Przejdźmy więc do wad i zalet, abyście jeszcze pewniej mogli podjąć odpowiedni wybór. Przypominamy, całość bez niepotrzebnych, skomplikowanych terminów i niezrozumiałych treści:

 • Obszerna i zróżnicowana oferta – możesz przebierać w ofertach nie tylko odmiennych nieruchomości, ale również aktualnego stanu wykończenia, które znacząco wpływa na cenę. Dzięki temu możesz łatwo dostosować zakup mieszkania do swoich potrzeb.
 • Gotowe mieszkania – jeżeli planujesz zakup nieruchomości we Wrocławiu czy okolicy do celów typowo inwestycyjnych, bardzo dużo oferta prezentuje gotowe mieszkania. Nie ma konieczności remontów generalnych czy kosztownych poprawek. Wiele z nich zawiera meble i jedyne co pozostaje to znaleźć nowy lokatorów. Biuro nieruchomości pomaga również w takich przypadkach.
 • Dowolna lokalizacja – rynek wtórny posiada oferty z praktycznie każdego rodzaju lokalizacji. Ścisłe centrum, obrzeżą czy specyficzne okolice danych części miast. Daje to możliwość na zawężenie poszukiwań dla Ciebie lub Biura Nieruchomości, ale również wybór okolicy która od zawsze była Twoją ulubiona w danym mieście.
 • Zamieszkaj od razu – mieszkania czy domy na sprzedaż z rynku wtórnego są gotowe do zamieszkania. Nawet jeżeli planujesz remont, istnieje duża szansa, że nie będziesz musiał inwestować w dodatkowy wynajem. Wystarczy sprytne zarządzanie przestrzeniom i planem wykończenia.
 • Wyjątkowe nieruchomości – pośród szerokiego katalogu oferty można odnaleźć zabytkowe kamienice, dworki czy ratusze w centrum miasta, z niepowtarzalnym widokiem.

Warto wspomnieć o wadach, które ostatecznie lepiej nazwać potencjalnymi problemami, ponieważ nie wszystkie z nich mogą okazać się niewygodne dla każdego:

 • Remont – niektóre mieszkania mogą wymagać generalnego lub częściowego remontu. Determinuje to jednak niższą cenę oraz wiele osób może poszukiwać dokładnie takiego lokum.
 • Adaptacja wnętrza – wiele mieszkań ze starszego budownictwa posiada niewiele ścian możliwych do przesunięcia lub całkowitego wyburzenia, ponieważ trzymają konstrukcję. Nowe mieszkania, wykonane w świeższych technologiach są bardziej ugodowe.
 • Części wspólne – place zabaw, parki, rowerownie czy inne elementy budownictwo mogą być znacząco zużyte lub wyłączone z użytku. Dane osiedla mają kilka lub kilkanaście lat.
 • Stare technologie i elementy wnętrz – niektóre elementy wnętrza lub samego budynku mogą wymagać znaczącego nakładu finansowego. W wielu przypadkach jednak zostają one wykorzystane do nadania stylu retro lub przez entuzjastów klasyki. Mowa tutaj np. o elementach drewnianych, parkietach, oknach itp. które odświeżone nadadzą klimat wnętrzu.

 

Sprawdź również: Wykańczanie mieszkania – kilka wskazówek na co się szykować

Rynek Wtórny

Serdecznie zapraszamy o śledzenia naszego bloga oraz profilu facebookowego i konta na portalu Instagram. Biuro Nieruchomości Le Premier posiada w swojej ofercie mieszkania na sprzedaż z rynku wtórnego oraz pierwotnego. Nasi specjaliści oferują wieloletnie doświadczenie oraz dziesiątki przeprowadzonych transakcji, abyś Ty mógł odnaleźć dokładnie to czego szukasz. Zapraszamy do kontaktu.